SAYISAL SIRALAMALAR
PROGRAM TOP 10
 

Evlilik Programları Kaldırıldı mı, İşte Kararname (KHK) Metni

Yeni çıkan KHK ile evlilik programları yasaklandı mı? Esra Erol, Zuhal Topal, Kısmetse Olur ve Evleneceksen Gel programları yayından kalktı mı? Programlar bitirildi mi?
Evlilik Programları Kaldırıldı mı, İşte Kararname (KHK) Metni
1 Mayıs 2017
00:06
2589
1

Uzun zamandır yayından kaldırılacağı gündeme gelen evlilik programları için bugün çıkan KHK ile kafalar karıştı!

Son çıkan KHK'ya göre ATV'de Esra Erol, Show TV'de Evleneceksen Gel, Star TV'de Zuhal Topal adlı evlilik programları yasaklandığı açıklandı ancak daha sonra bazı medya sitelerinde bu yasağın evlilik programları değil uydu kanallarında yayınlanan arkadaşlık programlarıyla ilgili olduğu söylendi. Programlar yayından kaldırıldı mı devam mı edecek hala belli değil.

Konuyla ilgili net bir açıklama bekleniyor. İşte o düzenleme;

“(4) Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”​

Güncelleme: RTÜK yetkilileri, evlilik programlarının yasaklanmadığını, ancak bu ve diğer programlarda yaşanacak yayın ihlallerinin bundan böyle lisans iptaline kadar yaptırımlara tabi olacağını belirtti. TV ve radyoların uyması gereken yayın hizmetleri ilkeleri, kanunun 8. maddesinde düzenleniyor. Söz konusu maddede, televizyon lisans iptali sadece a, b ve d fıkralarında yer alan "devletin varlık ve bağımsızlığı, toplumda kin ve nefret duyguları oluşturma, terör eylemleri ve örgütlerini övme" konularıyla sınırlıydı.

Güncelleme: Kısmetse Olur hakkında resmi açıklama: "Kısmetse Olur 2 Mayıs Salı günü yayınlanacak olan (Haftanın) final bölümünden itibaren yayın hayatına kaldığı yerden devam edecektir. "

8.7
8.7 / 10 0
1 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Konu/Başlık*
Yorum*
Duygunuz*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

#13856
kısmetse olur
evlenme programları cezalı demelerine rağmen bu programlar devam ediyor da sizin programınız olan kısmetse olur niçin verilmiyor çok severek seyrediliyordu hiçbir bilgi de verilmiyor niçin
Site Yöneticisi: Cezalar arttığı için kanal risk almak istememiş olabilir. Bu nedenle programı internet sitelerinde yayınlıyorlar.
3 Mayıs 2017 / 17:03 Yorumcu Kimliği: c1f33ec1
Yeni Programlar
 
Program Yarışmacıları
 
RSSFacebookTwitterYouTube
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya